První firmou, která chtěla zachytit zájem o masivní rozvoj tělovýchovy a tedy i tenisu, byla velmi úspěšná firma na výrobu ohýbaného nábytku- Thonet. Tenisové rakety jsou u Thonetu poprvé zastoupeny v katalogu z roku 1893 a to hned několika modely. Ačkoliv byl zakladatel
firmy Jacob Thonet původem Němec, který přesídlil do Rakouska, rakety byly vyráběny již už od roku 1891 v továrně v moravských Koryčanech (dnes závod na výrobu kuchyní-Koryna). O několik let později, v roce 1899 na Všeobecné sportovní výstavě v Mnichově, získávají rakety Thonet zlatou medaili. V roce 1901 vydává Thonet již specializovaný sportovní katalog výrobků, který je věnován zejména tenisu. Obsahuje celkem 16 druhů raket, včetně jedné dětské a dále veškeré příslušenství-lisy na rakety (pro uschování v zimních měsících, aby nedošlo ke zkroucení raket), obal na raketu, sítě, sloupky k upevnění sítě včetně klikového napínače, vidlice na úpravu výšky sítě, síťky na míčky, stojan na tucet raket atd. Nabízel i možnost vygravírování jména hráče s korunkou ve spodním klínku rakety za příplatek 9 marek. Ceny raket se pohybovaly od 7 do 28 marek. Jednotlivé modely raket Thonet nesly označení podle řecké mytologie např. Pollux, Zeus, Castor, Victoria nebo Mentor.
Situace na trhu sportovních potřeb byla ale nemilosrdná, o čemž vypovídají i účetní záznamy. V roce 1900 firma prodala 3732 kusy tenisových raket v 17 modelech, v roce 1905 už jen 2546 a těsně před 1. světovou válkou pouze 323 kusů. Na odbyt šly většinou levnější modely. V době meziválečné pak poslední samostatný katalog firmy Thonet (1923) nabízí jediný model C. J. M. Po fúzi s firmou Mundus, jsou v jednom z nejobsáhlejších katalogů firmy z roku 1930 opět ve větší míře nabízeny ve speciální příloze sportovní potřeby včetně tenisových raket. Ve svém čísle z 2. června 1928 píše vídeňský Sport-Tagblat v inzerátu, že s thonetovou raketou byl vyhrán turnaj Hakoah (Hakoah byl název židovských klubů), a že tyto rakety prodává nejen podniková prodejna Thonet-Mundus na Brandst‘‘atte,ale i Kohn na Burgringu a dalších pět známých obchodů s uvedenými adresami. Celostránková reklama na rakety Thonet-Mundus byla pravidelně otiskována v časopise ČSLTA Tennis-Golf-Revue (1928-1934) a jejím nástupci časopise Tennis (1935-1939). Rakety Thonet jsou dnes sběrateli velmi žádané.